AVIX Ergo

AVIX Suite modul

Vizualizovaná ergonomie na pracovišti

Se stále většími požadavky na montážní linky se ergonomie dostává do centra pozornosti.

AVIX Ergo modul přináší zcela nový přístup ke zlepšení ergonomie na pracovišti prostřednictvím vyhodnocení videa z procesu.

Modul AVIX Ergo kombinuje hloubkovou analýzu pracoviště pomocí AVIX metody s uznávanou stupnicí Borg CR-10 pro stanovení hladin fyziologické zátěže na pracovišti a souběžně s tím posuzuje také psychologický stres.

Kontaktujte nás pro online demonstraci

Borg CR-10

Základní metodologie stupnice Borg CR-10 je jednou z prvních široce používaných metod pro optimalizaci ergonomie, založenou na průkopnické práci prof. Gunnara Borga ze Stockholmské univerzity. První Borgova stupnice pochází z počátku osmdesátých let. Dnes je uznávána jako jeden z faktorů ovlivňujících Švédskou produktivitu, která je soustředěná na pracovníka. Tím mimo jiné položila základy pro dnešní silné postavení jejich výrobního průmyslu.

Interaktivní analýza

Počínaje analýzou videa v modulu AVIX Method, rozdělující pohyby na pracovišti do osmi základních typů a čtyř ergonomických modifikátorů, používá modul AVIX Ergo tyto nástroje k interaktivní analýze na základě videa, ke které se mohou připojit i operátoři. Pod vedením zkušeného odborníka lze rychle zhodnotit fyziologickou či psychickou zátěž a zobrazit ji na obrazovce. Navrhovaná zlepšovací opatření mohou být okamžitě rozvinuta a zrcadlena zpět do modulu AVIX Method, což pravidelně vede nejen ke zlepšení pracovních podmínek, ale také k vyšší produktivitě.

Barevná škála

Barevná škála umožňuje vizuálně pochopit rozsah a umístění možné fyzické zátěže. Tím, že máte paralelně neustále k dispozici videozáznam, lze snadno určit zdroj jak fyzické, tak i psychické zátěže - to usnadňuje definici vhodných opatření. Pedagogický přístup modulu AVIX Ergo umožňuje každému, kdo pracuje ve výrobě, aby se zapojil do procesu zlepšování. Program pomáhá usnadnit diskusi v rámci pracovní skupiny - každá změna se okamžitě projeví a je snadno pochopitelná pro celý tým.

Oblasti využití

  • Ergonomické studie jak ve výrobě, tak v kancelářích
  • Plánování výrobních linek a pracovišť
  • Ergonomické školení a vzdělávání ve výrobě a kanceláři
  • Identifikace preventivní opatření před samotným vznikem problémů

UPRAVTE SI A ROZŠIŘTE AVIX Ergo MODUL TĚMITO PODMODULY

Execution optimizer

Pomáhá zvýšit výkony výrobních linek a optimalizuje plán a výrobní program.

AviX Execution Optimizer
Down stream connector

Umožňuje posílat data z AVIXu do jiných výrobních systémů, např. ERP nebo MES, atd.

AviX Connector
Production planner

Naměřené standardní časy lze využít pro zlepšení práce, kapacitní kalkulace a jako základ pro rozhodování.

Shop floor viewer

Umožňuje digitální zobrazení pracovní instrukce prostřednictvím webového prohlížeče. Pomocí AVIXu můžete vytvořit nová data, nebo použít ty existující.

AviX Shop Floor Viewer

Obrázky z modulu AVIX Ergo

Vizuální v každém detailu... diky tomu jsou výsledky AVIX Ergo analýzy snadno pochopitelné. Fyzická zátěž a stres jsou převedeny do barevné škály, takže je snadné zpracovat a minimalizovat riziko dlouhodobého zranění.

KONTAKTUJTE NÁS PRO ONLINE DEMONSTRACI
Listening Image

Chcete se o AVIXu dozvědět více?

Neváhejte nás kontaktovat! Pošlete zprávu a my odpovíme během 24 hodin.

AVIX Square Inv LOGO
(mandatory)
(mandatory)


Poznámka: Někdy je naše odpověď považována za nevyžádanou poštu. Pokud jste nedostali žádnou odpověď, zkontrolujte prosím složku SPAM. Můžete také zadat své telefonní číslo, abyste měli jistotu, že vás můžeme kontaktovat.